Family Spot - co to takiego?


13 czerwca 2023 r.

Family Spot Lublin: Kompleksowe wsparcie dla rodzin w naszym mieście!

Witajcie, Mieszkańcy Lublina!  

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy Wam przedstawić Family Spot Lublin - innowacyjny projekt skierowany do rodzin z 24 lokalizacji w Polsce, a teraz również dostępny u nas! Dzięki finansowaniu z programu Po Pierwsze Rodzina, wszystkie warsztaty i aktywności organizowane w ramach Family Spot są bezpłatne dla uczestników.  

Family Spot to miejsce przyjazne rodzinie, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Nasze działania obejmują zarówno warsztaty podnoszące kompetencje rodzicielskie, jak i zajęcia integrujące całą rodzinę. Projekt rozpoczął się w czerwcu i potrwa aż do grudnia 2023. 

Cieszymy się z podpisania porozumienia z samorządem miasta, dzięki któremu udało nam się uzyskać miejsce spotkań w budynku przy ulicy Leszczyńskiego 23. To dla nas ogromne wyróżnienie i możliwość do organizacji naszych wydarzeń. 

Dotychczasowe warsztaty, które odbyły się w czerwcu, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Podczas pierwszego warsztatu pt. "Pierwsza pomoc w najczęstszych stanach zagrożenia życia i zdrowia", prowadzonego przez doświadczonego ratownika medycznego Piotra Szmidta, prawie 30 dorosłych zdobyło niezbędną wiedzę ratunkową. Spotkanie trwało aż trzy godziny, ale nikt nie chciał się rozstać, co świadczy o ogromnym zapotrzebowaniu na tego typu szkolenia. Z tego powodu już planujemy drugą część warsztatów związanych z pierwszą pomocą. 

Drugie spotkanie skupiło się na wsparciu rodziców nastolatków. Warsztat "Nastolatek w dżungli życia - jak wspierać i chronić swoje dzieci (nie tylko podczas wakacji)" prowadziła znana pedagog Zofia Dłubacz-Sykut, mająca doświadczenie w pracy z młodzieżą, między innymi z Archipelagiem Skarbów. Temat ten jest niezwykle ważny, ponieważ stawiamy sobie za cel wspieranie młodzieży w naszym mieście, szczególnie w kontekście profilaktyki samobójstw młodocianych, gdzie niestety jesteśmy na drugim miejscu w Europie. 

Trzecie, bardzo interesujące wydarzenie skierowane było do Mam. "Wychowanie w duchu slow" to temat, który staje się coraz bardziej istotny w naszym przepełnionym i zabieganym świecie. Monika Iwanek, trenerka Szkoły Rodziców i Wychowawców oraz współautorka Kalendarza Przytulności dla mam, poprowadziła tę inspirującą sesję.  

Ponieważ zainteresowanie jest ogromne a liczba miejsc ograniczona zachęcamy do szybkiego zgłaszania się.  

Wszystkie informacje o naszych inicjatywach, harmonogramie warsztatów oraz możliwości zapisów znajdują się na stronie Facebooka pod adresem: https://www.facebook.com/3plus.lublin Za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego możecie bezproblemowo zapisać się na wydarzenia, które Was interesują. 

 

Family Spot to szansa na rozwijanie swoich umiejętności rodzicielskich, integrowanie się z innymi rodzinami i budowanie wspólnych wspomnień. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w naszych wydarzeniach i aktywnym uczestnictwie w tym wspaniałym projekcie dla naszej lokalnej społeczności. 

 

Do zobaczenia na Family Spot Lublin! 

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter